Медицина надзвичайних ситуаційПонеділок, 16.09.2019, 06:02

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Матеріали | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії каталога
Аварії на РНО [12]
Аварії на радіаційно-небезпечних об’єктах, їх медико-санітарні наслідки

Наше опитування
Ви знайшли потрібну інформацію?
Всього відповідей: 1455

Головна » Статті » Аварії на РНО » Аварії на РНО

Організація радіометричного контролю

Радіометричний контроль призначений для вимірювання доз радіоактивного опромінювання людей, які знаходяться на радіаційно-забрудненій території.

Контроль радіоактивного забрудення проводиться в медичних закладах ДСМК всім постраждалим,членам аварійно-рятувальних загонів та тим, хто приймав участь у ліквідації наслідків радіаційної аварії, а також майна і транспорту. Медична служба в проведенні радіометричного контролю виконує наступні завдання:

1.       Контроль радіоактивного забруднення постраждалих на сортувальному посту для виявлення осіб, які мають зараження вище безпечних величин.

2.       Контроль радіоактивного забрудення після проведення повної санітарної обробки у відділенні спеціальної обробки (ВСО).

3.       Контроль радіоактивного забруднення особового складу та майна ВСО.

4.       Контроль радіоактивного забруднення одягу та транспорту до та після дезактивації.

Окрім цього, на медичну службу покладено завдання експертизи води, продовольства, якщо вони зазнали забруднення радіоактивними речовинами.

 

Дозиметричний контроль (контроль радіоактивного опромінення) проводиться з метою отримання точних даних, необхідних для визначення ступеню тяжкості променевих уражень.

Дозиметричний контроль опромінення в залежності від наявності засобів контролю може проводитись індивідуальним та груповим методами.

Індивідуальний метод контролю полягає в тому, що доза радіації, отримана особою, визначається за показниками виданого йому дозиметра.

Груповий метод контролю полягає в тому, що доза радіації, отримана групою ліквідаторів визначається за показниками 1-2 дозиметрів, виданих в групі. Цей метод контролю застосовують при діях ліквідаторів в однакових умовах, тобто коли всі можуть отримати приблизно однакову дозу радіації.

На медичну службу покладено завдання спостереження за ліквідаторами, які зазнали дії іонізуючого випромінювання.

Контроль радіоактивного опромінення ліквідаторів служить основним критерієм ранньої діагностики променевої хвороби.

Дані про дози опромінення, що були отримані ліквідаторами, заносяться в первинну медичну картку або в історію хвороби, а в разі виписки з лікувального закладу - в картку обліку доз радіоактивного опромінення.

Категорія: Аварії на РНО | Додав: admin (18.07.2008)
Переглядів: 3085 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.0/2 |
Всього коментарів: 1
1 Grivsen  
Didn't know the forum rules allowed such brililant posts.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
    Новая страница 1 Rambler's Top100


Copyright MyCorp © 2008-2019
Безкоштовний хостинг uCoz