Медицина надзвичайних ситуаційСереда, 24.04.2024, 14:48

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Матеріали | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії каталога
Перша медична допомога [37]
Організація першої медичної допомоги і першої лікарської допомоги та їх обсяги

Наше опитування
Ви знайшли потрібну інформацію?
Всього відповідей: 1458

Головна » Статті » Перша медична допомога » Перша медична допомога

Катастрофи на морському і річковому транспорті

Щодоби в океанах і морях перебуває 25 тис. суден , екіпажі яких нараховують близько 1 млн. чоловік . За даними відомої страхової організації судноплавства Ллойда в акваторіях морів і океанів щорічно гине близько 400 суден ( кожен день 1 судно ), на 7-8 тис. суден трапляються серйозні аварії. За ствердженням спеціалістів кожен рік внаслідок катастроф гине близько 200 тис. чоловік , з них 25,0% - безпосередньо у воді, 25,0% - у рятувальних засобах, 50,0% - разом з кораблем.

Причинами аварій морського і річкового транспорту найчастіше бувають порушення правил техніки безпеки та правил експлуатації технічних засобів . Велике значення має фізичне старіння суднового парку , берегових інженерних споруд . Катастрофи можуть статися як у порту , так і під час руху суден по річці , акваторії моря , озера в результаті вибуху , пожежі , витоку хімічних речовин , зіткнення судин між собою або іншими перешкодами ( наприклад палями мостів ) , посадки судна на мілину або його швидкого затоплення . Небезпечна надзвичайна ситуація на судні, особливо у відкритому морі . Будь-яка катастрофа на воді характеризується ізольованістю людей , відносною недостатністю рятувальних засобів та сил медичної допомоги , можливістю виникнення паніки серед людей , що терплять лихо .

При катастрофах на водному транспорті , величина і структура санітарних втрат буде залежати від характеру розвитку події та кількості пасажирів і членів екіпажу на судні . Про це свідчать випадки , що сталися в м. Ульяновську ( 1983 р. ) , коли в наслідок катастрофи загинуло 175 чол. , в м. Новоросійську ( 1986 р. ) катастрофа з теплоходом “ Нахімов ” , внаслідок якої загинуло 424 чол. , в 1999 р. в Балтійському морі затонув паром “Естонія”, в наслідок чого загинуло 870 чол.

Медико-санітарні наслідки катастроф на воді можуть бути наступні:

-         механічні травми;

-         термічні опіки;

-         гострі хімічні отруєння;

-         нервово-психічний стрес;

-         переохолодження;

-         втоплення;

-         вторинні ураження внаслідок розливу нафтопродуктів, тощо.


Аварії на пожежо – та вибухонебезпечних об’єктах.

В Україні діє понад 1,5 тисяч пожежо – і вибухонебезпечних об’єктів, на яких сконцентровано близько 13 млн. тон твердих і рідких небезпечних речовин.

Вибухо - та пожежонебезпечні об’єкти – це об’єкти, на яких виробляються, зберігаються і транспортуються вибухо – і пожежонебезечні речовини до них відносяться підприємства, у виробничому процесі яких використовуються вибухо – та пожежонебезечні речовини, а також залізничний і трубопровідний транспорт.

Медико санітарні наслідки аварій на вибухо – та пожежонебезечних об’єктах можуть бути наступні:

-         термічні опіки;

-         механічні травми;

-         баротравма органів дихання;

-         розрив барабанної перетинки;

-         черепномозкова травма;

-         баротравма органів шлунково – кишкового тракту.

Основними чинниками ураження на вибухонебезпечних об’єктах є:

-            повітряна ударна хвиля, що супроводжується метальним ефектом – відкиданням людей на декілька метрів, що призводить до виникнення у них закритих ушкоджень внутрішніх органів, черепа та опрно – рухового апарату;

-            “вторинні сняряди” (уламки скла, будівель, обладнання) із високою кінетичною енергією що спричиняють множинні поранення за характером близькі до вогнепальних;

-            перекриття будинків,що зруйнувались, призводять до стиснення і закритих ушкоджень внутрішніх органів, черепа та кінцівок;

-            обставини,що супроводжують катастрофу та обумовили її раптовість, масштаби, особливості руйнацій та загибель людей, викликають психічні травми, що проявляються у формі психозу чи депресії.

Серйозне занепокоєння в Україні викликають склади з пальним, широка мережа бензо-і газозаправних станцій, нафто-і газопроводів, аварії на яких важко передбачити і усунути.

Пожежо-і вибухонебезпечними в Україні продовжують залишатися склади збоєприпасами і твердим ракетним паливом, яких нараховується понад 150.

Категорія: Перша медична допомога | Додав: admin (18.07.2008)
Переглядів: 4628 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 3.5/2 |
Всього коментарів: 3
3 neviedeaxonee  
0
Це було цікаве повідомлення

2 vadim33  
0
http://koqanase1.wordpress.com/
http://fiotujert.wordpress.com/
http://uramailsduh.wordpress.com/
http://buba199.blog.tut.ua/6063/436176/
http://buba199.blog.tut.ua/6063/437166/
http://yandex2.blog.tut.ua/15347/437277/
https://yandexw.wordpress.com/
http://zakazanij.blog.tut.ua/6564/362311/
http://webmastak.com/topic.aspx?id=4302

1 Nimbaza  
0
Хороший поисковик

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук

Друзі сайту
    Новая страница 1 Rambler's Top100


Copyright MyCorp © 2008-2024
Безкоштовний хостинг uCoz